Wszystko co najlepsze dla czworonoga

Miłośnicy psów nie mają żadnych wątpliwości, że o przyjaźń z czworonogiem trzeba dbać, zwłaszcza, że jest to przyjaźń odwzajemniona. Pies, choć hałaśliwy i wszędzie go pełno wnosi do domu niezwykłe ciepło, spokój i harmonię. Dobra karma, wspólnie spędzony czas, długie spacery i pieszczoty to jeszcze nie wszystko, by zadbać o ulubionego pupila przydają się jeszcze odpowiednie akcesoria dla psów.

Akcesoria dla psów, bez których trudno się obyć

Każdy pies powinien mieć swój kąt w domu i zapewnioną odpowiednią porcję ruchu. Do tego przydają się odpowiednie akcesoria. Można co prawda psu odstąpić jeden z foteli, ale o wiele lepiej sprawdzi się specjalne legowisko. Dużo łatwiej je wyczyścić i można je zabrać w podróż, jeśli bierzemy pupila na wakacje.

W zależności od rasy psy potrzebują mniejszą lub większą porcję codziennego ruchu. Jednak zawsze niezbędne będą minimum dwa-trzy krótkie spacery. A jeśli spacer, to koniecznie trzeba mieć smycz i obrożę, ewentualnie szelki. Oczywiście trzeba je dobrać do wielkości i wagi psa. Dzięki temu smycz, ani nie będzie ciążyć, ani grozić zerwaniem. Odpowiednio dobrana obroża nie zsunie się podczas spaceru, ani nie będzie podduszać psa.

Odwiedzając sklep dla psów warto poprosić sprzedawcę o pomoc w doborze akcesoriów. Dobrze jest wcześniej zważyć psa i zmierzyć mu obwód szyi, są to wymiary niezbędne by właściwie dobrać smycz i obrożę. Jeżeli przygotowujemy się do zakupu legowiska warto też zmierzyć wysokość psa, dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiedni rozmiar

Nasz szeroki asortyment sprawdzisz na stronie: https://joqu.com.pl/