Fundament – Medytacja

Jakie ławki ogrodowe wybrać?

Projektując swój wymarzony ogród można stworzyć przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Kropką nad „i” będzie wkomponowanie dodatków, takich jak ławki ogrodowe. Pozwolą one w każdym ogrodzie stworzyć przytulny zakątek, w którym będzie można odpocząć, porozmawiać z bliskimi lub poczytać książkę.

Ławki ogrodowe drewniane

Najpopularniejszy rodzaj ławek ogrodowych, to te wykonane z drewna. Są one trwałe, odporne na różne warunki atmosferyczne i łatwe do czyszczenia. Poza tym ławki ogrodowe wykonane z drewna będą pasowały do każdego ogrodu.

W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać ławki ogrodowe pomalowane lub w naturalnym kolorze drewna. W dużej mierze zależy to od klimatu, jaki chcemy stworzyć w danym miejscu. Ławka pomalowana na biało będzie się wyróżniać, przyciągać wzrok. Może też wprowadzić odrobinę elegancji. Natomiast ławka w naturalnym kolorze drewna, ładnie się wkomponuje w okoliczną roślinność.

Co oprócz drewna?

Ławki ogrodowe mogą być wykonane z samego drewna lub z dodatkiem metalu – mogą mieć na przykład żeliwne elementy konstrukcyjne czy ozdobne. Jednak wybierając ławki ogrodowe możemy się zdecydować na inny materiał, taki jak:
– aluminium;
– technorattan;
– metal;
– kamień.

O czym jeszcze pamiętać wybierając ławki ogrodowe?

Wybór ławek ogrodowych nie powinien być ograniczony tylko do ich wyglądu, choć niewątpliwie jest to ważna kwestia. Pamiętajmy jednak o tym, że ławki ogrodowe mają służyć naszemu odpoczynkowi, muszą zatem być wygodne. Dlatego warto zastanowić się, czy wybrać model z podłokietnikami lub poduszkami w komplecie.